לכבוד השקת הקולקציה המשותפת ישבנו עם לובה שרגא לקפה

1. מי זאת לובה שרגא בשלושה משפטים?
בחורה חרוצה מאוד, שרואה ערך במקצועיות מעל לכל.
מסורה לחלוטין לעסק שלי, אוהבת אסתטיקה ומחפשת איך לשלב אותה בכל דבר שאני עושה.
מנסה ללמוד מחדש את הגבולות שלי בין החיים המקצועיים והאישיים, במסגרת הדבר הענקי הזה שקרה לי השנה – אימהות.
גאה ומתרגשת להודות שמיכאל, הבן שלי, הוא הדבר הכי טוב שאי פעם קרה לי.

2. מה הדבר הכי משמעותי שקרה לך מאז הפוסט הראשון שפרסמת?
התשובה הברורה היא שמעולם לא דמיינתי שיצירת תוכן תהפוך לעבודה במשרה מלאה עבורי (כשפרסמתי את הפוסט הראשון ב-2009 אפילו בחו”ל האופציה הזו עדיין לא הייתה קיימת).
אך רגע מכונן לא פחות, קרה כשהבנתי לראשונה מה זו קהילה: פרסמתי פוסט בשנת 2019 על חוויית ההפסקה שלי מגלולות וקיבלתי מאות תגובות, מנשים בגילאים שונים, ששיתפו את החוויות האישיות שלהן בשם מלא ובפומבי.
הבנתי שקהילה זה מושג שחוצה נושאים ובסופו של דבר כולנו מחפשות הזדהות ולהרגיש שאנחנו לא חוות חוויות כל כך משמעותיות ולעתים גם מטלטלות- לבד.

3. יש לך קהילת נשים מאוד חזקה, במה את מרגישה שאת מצליחה להשפיע?
אני מרגישה שההשפעה שלי חוצה תחומים, מהתחומים הברורים מאליהם כמו מודעות צרכנית ועד לנושאים גדולים שמשפיעים באופן מהותי על איכות החיים שלנו: כמו היכולת לעזוב מקום עבודה שלא עושה לנו טוב, לבקש העלאה בשכר או קידום, ללמוד לענג את עצמנו ועוד.
בעצם, מתוקף העיסוק שלי למדתי שאיכות חיים היא הרבה מפריט לבוש כזה או אחר (למרות שגם להם יש תפקיד לא מבוטל בכך).

4. ספרי לי על השת”פ המסחרי הראשון שעשית ועל הדרך שעברת מאז.
השת”פ המסחרי שאי פעם קיבלתי עליו תשלום באינסטגרם היה באזור שנת 2016 וקיבלתי 150 ש”ח על צילום זר עבור מותג פרחים- עבודה שאזכור תמיד.
עברתי מאז אינספור שיתופי פעולה, בתחילת דרכי את רובם הכתיבו לי, לעתים אפילו ברמה של מה לכתוב. לפני כמה שנים לעולם לא הייתי מאמינה שמותג בסדר גודל של טוטון יסמוך על המקצועיות, ההשפעה והטעם שלי מספיק כדי לייצר קולקציה משותפת, אני בשנת 2022 מכירה בערך שיש לי להעניק לשיתוף פעולה כזה.
כל מה שעברתי בין לבין הביא אותי לנקודה הזו.

5. הבחירה בטוטון לבניית המלתחה החכמה שלך היא משמעותית ויש בה אמירה על קו אופנתי מסוים, על ייצור מקומי, על טווח מידות מאפשר. ספרי לי עליה.
הבחירה לייצר קולקציה תחת שמי מאוד לא טריוויאלית.
הרגשתי שכל כך הרבה דברים צריכים להתקיים כדי שאוכל להצמיד את השם שלי למוצר שאני גאה בו: קולקציה שמיוצרת בארץ, על ידי נשים, במדיניות של סחר הוגן – לא כסיסמה שאפשר להדביק לקולקציה, אלא כפרקטיקה.
את כל אלה מצאתי בטוטון והתוצאה שנרקמה, תרתי משמע, היא קולקציה שאני גאה לעמוד מאחוריה וגם בפרונט שלה.
גם עניין המידות לא טריוויאלי: הוואן סייז של טוטון הוא אכן One size fits most, מאוד חששתי להדיר חלק מהקהילה שלי מהקולקציה ואני שמחה לומר שעשינו כל מאמץ אפשרי כדי לכלול כמה שיותר נשים בתמהיל.

6. האם היה לך רגע בעבודה המשותפת שהרגשת שהוא משמעותי עבורך. מהו?
הצילומים היו מאוד משמעותיים עבורי, אני רגילה להיות בפרונט אבל לא ברמה כזו.
להצטלם בסט מקצועי כשאני לובשת בגדים שהיה לי חלק בלתי מתפשר בעיצוב שלהם – רגע סוריאליסטי לחלוטין.
כשראיתי את הבגדים תלויים על הסטנד יחד בסטודיו, את התוצאה הסופית – התרגשתי מאוד, כשראיתי את המכונה רוקמת ראשי תיבות על החפתים של החולצות – רעיון שלי שהפך למציאות, התרגשתי מאוד ובעיקר?
מתרגשת מהמחשבה שהעוקבות שלי יבחרו ללבוש ולהכניס למלתחה שלהן פריט שלקחתי חלק בעיצוב שלו.

7. בואי נדבר על מדים, על זהות, על הלך רוח ועל הקפסולה המשותפת שלנו.
אני אוהבת את האופנה שלי בצורה מאוד מסוימת: פריטים יומיומיים ולבישים שאפשר ללבוש אותם יחד בווריאציות שונות מבלי לחשוב יותר מדי.
אני אוהבת אופנה באופן מהותי ועם זאת, מרגישה שהיא זו שצריכה לשרת אותי ולא להיפך.
את עיקר הכסף שלי אני משקיעה בפריטים בסיסיים, כאלה שמונחים על הגוף בצורה מדויקת והייחודיות שלהם לא זועקת למרחקים אלא באה לידי ביטוי בפרטים קטנים אך משמעותיים.
לא היה לי צורך להביא את הלך הרוח הזה לטוטון כי הוא כבר מושרש במותג, אז הבאתי את הניואנסים, את הטעם שלי, את הפרטים שחשובים לי.

8. שאלה לסיום: איפה המותג “לובה שרגא” יהיה בעוד 5 שנים?
מצחיק לומר ואולי זה השינוי שחל בי בשנה האחרונה, אבל עוד 5 שנים אני מקווה להיות אימא לשניים ומתרגשת מהמחשבה לראות את הילדים שלי גדלים.
לאן יגיע העסק?
אינני יודעת, קרו בשנה האחרונה דברים שלא העזתי לדמיין – אז אני מנחשת שזה יהיה פרוע יותר מהדמיונות שלי.

שתפי את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support